2024 04 10 EcokonkursZapraszamy szkoły, przedszkola, bursy oraz inne placówki do udziału w 4 edycji charytatywnego konkursu ekologicznego "Ecokonkurs", który jest organizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs polega na zebraniu jak największej ilości odzieży, która zostanie wprowadzona ponownie do obiegu. W konkursie mogą brać udział uczniowie z placówek oświatowych, działających na terenie całej Polski. Zwycięży ta grupa, która zbierze największą ilość odzieży. W 2023 r. w konkursie wzięło udział niemal 200 placówek z całej Polski.

 

 

 

W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody:

I nagroda – 3000 zł + voucher 300 zł dla opiekuna
II nagroda – 2500 zł + voucher 250 zł dla opiekuna
III nagroda – 1800 zł + voucher 150 zł dla opiekuna
IV nagroda – 700 zł + voucher 100 zł dla opiekuna
V nagroda – 600 zł + voucher 100 zł dla opiekuna
VI nagroda – 400 zł + voucher 100 zł dla opiekuna


Nagrody w konkursie specjalnym na „Najciekawsze wydarzenie promujące zbiórkę”

I nagroda – 1000 zł
II nagroda – 300 zł
III nagroda – 200 zł

Każda uczestnicząca w konkursie grupa otrzyma kupon rabatowy w wysokości 30% na zakupy w sklepie internetowym Centrum Dobrego Wychowania na dowolnie wybrane produkty (www.sklep.cdw.edu.pl) edukacyjne oraz kursy on-line (www.kursy.cdw.edu.pl).

Każdy Opiekun grupy otrzyma także dostęp do kursu on-line „Efektywne metody nauczania – tworzenie i realizacja” o wartości 149 zł.
Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom!

Głównym celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Dodatkowe cele akcji to: Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie gospodarowania odpadami, recyklingu, odnawialnych źródeł energii oraz ochronny przyrody. Kształtowanie wśród najmłodszych postawy życia zgodnie z zasadami ekologii oraz dbania o przyrodę. Promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację szkolnych przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom.

Aby zgłosić się do konkursu wystarczy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy:

www.ecokonkurs.pl


Więcej szczegółów poniżej (regulamin, plakat do wydruku i samodzielnego wypełnienia, informację dla opiekuna grupy (opis konkursu, instrukcję sortowania, pakowania i przekazania ubrań)). Przygotowaliśmy dla Państwa także scenariusz zajęć dla wychowawców pt.: "Daj przedmiotom drugie życie", który z pewnością będzie przydatny dla opiekuna grupy w konkursie (do pobrania poniżej).

 W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Dariusz Kulik
email: kontakt@ecokonkurs.pl
512 440 046
www.ecokonkurs.pl

Materiały do pobrania:
1. Regulamin konkursu (pobierz)
2. Opis konkursu (pobierz)
-Informacja dla opiekuna grupy;
-Instrukcja sortowania, pakowania i przekazania tekstyliów.
3. Plakat do wydruku i samodzielnego wypełnienia (pobierz)
4. "Daj przedmiotom drugie życie"
-prezentacja (pobierz)
-konspekt (pobierz)
-arkusze (pobierz)