„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Aktualności

WięcejZapraszamy do udziału w Charytatywnej Zbiórce Książek, która jest organizowana przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs polega na zebraniu jak największej liczby książek (sztuk) w okresie trwania konkursu. Zbierane książki mogą być nowe lub używane. Zbiórkę książek można połączyć z obchodami Światowego Dnia Książki, 23 kwietnia 2024 r. W konkursie mogą brać udział uczniowie z placówek oświatowych, działających na terenie całej Polski. Zapraszamy.

WięcejZapraszamy szkoły, przedszkola, bursy oraz inne placówki do udziału w 4 edycji charytatywnego konkursu ekologicznego "Ecokonkurs", który jest organizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs polega na zebraniu jak największej ilości odzieży, która zostanie wprowadzona ponownie do obiegu. W konkursie mogą brać udział uczniowie z placówek oświatowych, działających na terenie całej Polski. Zwycięży ta grupa, która zbierze największą ilość odzieży. W 2023 r. w konkursie wzięło udział niemal 200 placówek z całej Polski.

WięcejZa nami rekolekcje wielkopostne Akademii Młodzieżowej FSD! Tematem rekolekcji była wolność. Młodzież zastanawiała się na czym ona polega i jak w Akademii możemy się jej uczyć. W piątek studenci AM uczestniczyli w drodze krzyżowej na Majdanku. Sobota była czasem intensywnych rozważań na temat wolności. Katechezy dla młodzieży na poszczególnych etapach formacyjnych – Kerygmat, Pustynia i Apostolat – wygłosił ks. Przemysław Ruszniak, duszpasterz AM w Bychawie. Następnie młodzież przygotowała sympozjum. Najmłodsza grupa – Kerygmat (7-8 klasa szkoły podstawowej – przedstawiła życiorysy świętych i opowiedziała o tym jak wolność przejawiała się w ich życiu. Pustynia i Apostolat (szkoła średnia) przygotowały z kolei dyskusje na temat: „Kościół uczy prawdziwej wolności”, a także wystąpienia na temat tego czym jest wolność i jak w Akademii możemy się jej uczyć.
Rekolekcje zakończyły się Mszą św., w trakcie której przyrzeczenie do Służby Matce Bożej złożyły 2 osoby – Szymon i Wiktoria z Końskowoli. Chwała Panu!

WięcejZapraszamy do zapoznania się z wynikami charytatywnego konkursu dla szkół, przedszkoli i burs "Ile waży św. Mikołaj" edycja 2023 r.: www.ilewazymikolaj.pl/wyniki-2023/

WięcejW niedzielę 17 marca 2024 r. odbyła się premiera filmu „Gość oczekiwany”. Dla Akademia Młodzieżowa FSD to zwieńczenie ciężkiej pracy i zaangażowania wielu osób. Chcemy wspólnie świętować ten sukces. Dziękujemy gościom za przybycie i wspieranie działań Telewizji Akademii Młodzieżowej. Szczególne podziękowania kierujemy do Bp Adama Baba za obecność i budujące słowa.

Więcej

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo realizuje projekt pn. „Rozwój potencjału Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo do realizacji usług społecznych” finansowany przez Unię Europejską w ramach Krajowego Planu Odbudowy w ramach programu „Odporność oraz rozwój ekonomii społecznej i przedsiębiorczości społecznej” na lata 2022-2025.

WięcejW dniach 24 -25 listopada w ramach realizacji Modułu I – Edukacja Seniorzy z dwóch grup Akademii Aktywnego Seniora uczestniczyli w zjeździe edukacyjnym w Motyczu Leśnym. Na zakończenie projektu „Akademia Aktywnego Seniora 2023 – program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku osób starszych i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów” odbył się trzeci zjazd edukacyjny. Podczas tego zjazdu brali udział warsztatach szkoleniowych związanymi z zagadnieniami dotyczącymi: dlaczego warto starzec się aktywnie, jak pomóc młodszym przygotować się do starości, jak ważne są tradycje świąteczne w rodzinie wielopokoleniowej.

WięcejDnia 19 listopada 2023 r. odbyła się XI Biesiada Patriotyczna zorganizowana przez Ośrodek nr 1 „Teatr” z okazji Narodowego Święta Niepodległości W tym roku wystawiliśmy spektakl „Krzyżacy” na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza.

W inscenizacji wzięli udział głównie wychowankowie naszego Ośrodka. Adaptacji scenariusza dokonała 13-letnia Bianka. Fabuła przedstawienia skoncentrowana była głównie wokół losów Zbyszka, Danusi i Juranda. W przygotowanie kostiumów zaangażowali się rodzice, wolontariusze i osoby zaprzyjaźnione, zaś scenografię pomogli przygotować wolontariusze z naszego Ośrodka.

WięcejW ramach działań projektu ,, Akademia Aktywnego Seniora 2023 - program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku osób starszych i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów” w październiku i listopadzie odbyły się dwa spotkania ,,Cafe Aktywni” - Kawiarenki Papieskie.