„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Aktualności

WięcejZapraszamy do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu”. Konkurs skierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz do uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych, dzieci i młodzieży z całej Polski. Uczestnicy mają za zadanie wykonać pracę plastyczną, której tematem jest: „Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu”. Prace powinny przedstawiać sylwetkę oraz działalność Św. Mikołaja, biskupa z Myry.

WięcejNa początku lipca młodzież z Akademii Młodzieżowej wyjechała na dwutygodniowy obóz do Libuszy. W tegorocznym, letnim wypoczynku wzięło udział prawie 70 młodych osób. Młodzi uczestniczyli w wielu ciekawych aktywnościach, zdobywali nowe umiejętności i rozwijali swoje talenty.

WięcejW tym roku, najmłodsi z ośrodków prowadzanych przez naszą Fundację spędzili wakacje w Rudzie Różanieckiej na Roztoczu. W wyjeździe wzięło udział 50 dzieci. W trakcie 11-dniowego pobytu wychowawcy zapewnili dzieciom wiele atrakcji, co zdecydowanie umożliwiło otoczenie Roztoczańskiego Parku Narodowego.

 Więcej

WięcejFundacja Szczęśliwe Dzieciństwo realizuje w okresie od 01.06.2022r do 31.10.2022r w dwóch placówkach wsparcia dziennego projekt pt: „Społeczne Ogrody Edukacyjne – program redukcji skutków pandemii wśród dzieci i młodzieży”. Projekt polega na stworzeniu i prowadzeniu przez społeczności placówek ogrodów, w dwóch łatwych do aranżacji formach: ogrodu skrzyniowego (na zewnątrz) i ogrodu wertykalnego (w środku). Dzięki zastosowaniu drewnianych skrzyń oraz systemu pionowego mocowania roślin ogrody nie zajmują wiele miejsca i w bardzo estetyczny sposób upiększają dzielnice, jednocześnie tworząc miejsca bezpiecznych interakcji społecznych w środowiskach placówek.

WięcejW dnia 11 i 12 czerwca 2022r odbył się w Ośrodku nr 1 „Teatr” rodzinny wyjazd - Pielgrzymka Rodzinna. Uczestnikami wyjazdu byli wychowankowie, wychowawcy, wolontariusze i rodziny wychowanków świetlicy.

WięcejW sobotę 11 czerwca 2022 r. w Lublinie odbył się turniej 8 edycji charytatywnego turnieju piłkarskiego Mistrzostwa IT. W rozgrywkach wzięli udział przedstawiciele wszystkich branż technologicznych. W całym turnieju wystąpiło 163 zawodników reprezentujących 14 drużyn.

WięcejProgram aktywności Edukacyjnej zmienia życie młodzieży i społeczności – podsumowanie kolejnego etapu realizacji projektu. Za nami kolejny etap realizacji naszego projektu, w którym uczestniczą 4 szkoły gmin: Konopnica, Jastków i Bełżyce.

Był to długi i pracochłonny czas dla młodzieży i ich wychowawców. Etap ten rozpoczęliśmy jesienią 2021 roku, kiedy to każda z ośmiu klas uczestniczących w tym etapie projektu przyjechały do ośrodka edukacyjnego w Motyczu Leśnym na warsztaty teambuildingowe. Warsztaty miały bardzo aktywną formę, ponieważ były grą terenową, podczas której młodzież pokonywała kolejne przeszkody zaprojektowane w taki sposób, by wzmocnić integrację klasy, ale też, by uczniowie i uczennice mieli szansę poznać się w innych niż szkolne aktywnościach. Taki wyjazd poza szkolne mury to doskonała okazja, by nie tylko lepiej się poznać, ale też dowiedzieć się o kolegach i koleżankach z klasy, np. w czym są dobrzy, jakie mają zainteresowania, czy mają predyspozycje liderskie.

Więcej

Podsumowaliśmy ogólnopolski konkurs plastyczny #NaszaFlaga „Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia”. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział aż 2059 dzieci i młodzieży z całej Polski. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud i wysiłek włożone w przygotowanie prac konkursowych. Dziękujemy również rodzicom, nauczycielom i wychowawcom za pomoc w przygotowaniu prac konkursowych.

Więcej

Zakończyliśmy charytatywną zbiórkę odzieży Ecokonkurs 2022. Uczestnicy akcji zebrali prawie 12 ton 200 kg tekstyliów. W konkursie wzięło udział 88 placówek oświatowych z całej Polski.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom, rodzicom, uczniom i wychowankom, za ogromny trud i wysiłek włożone w przeprowadzenie akcji.

WięcejW dwóch placówkach wsparcia dziennego prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie – w Ośrodku nr 1 „Teatr” oraz w Ośrodku nr 2 „Bliźniak” realizowany jest projekt: „Realizacja rekomendowanego programu Środowiskowa Profilaktyka Uzależnień wśród wychowanków placówek Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w roku 2022”. Realizowany program przeciwdziała sięganiu po środki odurzające, substancje psychotropowe i nowe substancje psychoaktywne wśród dzieci i młodzieży wychowanków placówek. W programie uczestniczy łącznie 75 osób, w tym dzieci i młodzież oraz rodzice. Jest on realizowany w okresie od stycznia do grudnia 2022r. W ramach projektu odbywają się zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze dla rodziców.