„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Aktualności

WięcejProgram aktywności Edukacyjnej zmienia życie młodzieży i społeczności – podsumowanie kolejnego etapu realizacji projektu. Za nami kolejny etap realizacji naszego projektu, w którym uczestniczą 4 szkoły gmin: Konopnica, Jastków i Bełżyce.

Był to długi i pracochłonny czas dla młodzieży i ich wychowawców. Etap ten rozpoczęliśmy jesienią 2021 roku, kiedy to każda z ośmiu klas uczestniczących w tym etapie projektu przyjechały do ośrodka edukacyjnego w Motyczu Leśnym na warsztaty teambuildingowe. Warsztaty miały bardzo aktywną formę, ponieważ były grą terenową, podczas której młodzież pokonywała kolejne przeszkody zaprojektowane w taki sposób, by wzmocnić integrację klasy, ale też, by uczniowie i uczennice mieli szansę poznać się w innych niż szkolne aktywnościach. Taki wyjazd poza szkolne mury to doskonała okazja, by nie tylko lepiej się poznać, ale też dowiedzieć się o kolegach i koleżankach z klasy, np. w czym są dobrzy, jakie mają zainteresowania, czy mają predyspozycje liderskie.

Więcej

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym #NaszaFlaga „Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia”.

 O co chodzi w konkursie?

Wykonaj pracę plastyczną dowolną techniką np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, haft, techniki elektroniczne. Prace nie mogą być grupowe
Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw (prace bez flagi nie będą oceniane).
Sfotografuj swoją pracę i zgłoś do konkursu poprzez formularz na stronie: https://naszaflaga.pl/grupa-wiekowa-i-viii/ 

Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 14 maja 2022 r.
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. 
Udział w konkursie jest bezpłatny. Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody oraz dyplomy

Nagrody rozdane zostaną w dwóch kategoriach wiekowych. W każdej kategorii:
I nagroda wynosi 3000 PLN,
II nagroda – 1000 PLN,
III nagroda – 500 PLN.

Nagrody pieniężne przydzielane są w formie stypendiów dla laureatów.

Pełne informacje o konkursie:
https://naszaflaga.pl/
Zgłoszenia przyjmowane są do 14 maja 2022 r.

 

Więcej

WięcejZapraszamy grupy z przedszkoli, burs i szkół do udziału w charytatywnym konkursie ekologicznym "Ecokonkurs" organizowanym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.

Konkurs polega na zebraniu jak największej ilości odzieży używanej, która następnie zostanie poddana recyklingowi.
W konkursie mogą brać udział uczniowie z placówek oświatowych, działających na terenie całej Polski.
Zwycięży ta grupa, która zbierze największą ilość odzieży używanej.

W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody:
I nagroda – VOUCHER na produkty edukacyjne na kwotę 2500 zł + voucher 300 zł dla opiekuna
II nagroda – VOUCHER na produkty edukacyjne na kwotę 1800 zł + voucher 200 zł dla opiekuna
III nagroda – VOUCHER na produkty edukacyjne na kwotę 1600 zł + voucher 100 zł dla opiekuna

Nagroda specjalna – 500 zł
dla grupy, która przeprowadziła zbiórkę w najciekawszy sposób.

Każdy Lider grupy otrzyma także voucher o wartości 20 zł na produkt do wykorzystania w sklepie Centrum Dobrego Wychowania (www.sklep.cdw.edu.pl)
lub na kurs on-line do wykorzystania na stronie (www.kursy.cdw.edu.pl).

Każda uczestnicząca w konkursie grupa otrzyma kupon rabatowy w wysokości 30% na zakupy w sklepie internetowym Centrum Dobrego Wychowania
na dowolnie wybrane produkty oraz na dowolnie wybrane kursy on-line. Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom.
---

Cele konkursu to:
1. Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży;
2. Przekazywanie wiedzy o ekologicznych zachowaniach, ochronie przyrody, odnawialnych źródłach energii oraz zasadach zdrowego żywienia;
3. Kształtowanie wśród najmłodszych postawy życia zgodnie z zasadami ekologii oraz dbania o przyrodę;
4. Promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka;
5. Wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
---
Aby zgłosić się do konkursu wystarczy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy na stronie:

https://www.ecokonkurs.pl/

Pełne informacje o konkursie dostępne są na stronie:

https://www.ecokonkurs.pl/

Organizatorem konkursu jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo.

Kontakt
email: kontakt@ecokonkurs.pl
883 901 428
www.ecokonkurs.pl

WięcejOśrodek nr 1 „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w X edycji Otwartego Parafialnego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej "Cudze chwalicie, swego nie znacie", którego celem jest integracja szkół i placówek wsparcia dziennego z Lublina, promowanie literatury polskiej oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich uczestników.

WięcejTrwa Projekt „Akademia Aktywnego Seniora 2021 – program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku okresu starzenia się i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów”, realizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w ramach wieloletniego rządowego programu na rzecz osób starszych „Aktywni +” na lata 2021 – 2025 dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

WięcejW dniu 9 grudnia 2021r. odbyła się międzyświetlicowa liga tenisa stołowego „TT Tenis Cup 2021”. Organizatorem jej był Ośrodek nr 2 „Bliźniak”. Celem naszego wydarzenia sportowego była integracja środowiska świetlic oraz rywalizacja sportowa w duchu fair play.

WięcejZ ogromną radością prezentujemy laureatów konkursu na scenariusze lekcji wychowawczej oraz wydarzenie prorodzinne:

 

 

  

WięcejZapraszam do pobrania poradnika Angażowanie Społeczności przez Teatr, czyli publikacji przygotowanej przez zespół Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, w której opisujemy ciekawe pomysły na budowanie zaangażowania społecznego przez inicjatywy teatralne oraz 5 gotowych scenariuszy spektakli będących adaptacjami klasycznych dzieł literatury Polskiej. Możecie wykorzystać je w Waszych działaniach edukacyjnych i wychowawczych. Poradnik kompleksowo opisuje dwie metody, które sami wykorzystujemy w naszej pracy:

WięcejTrwa Projekt „Akademia Aktywnego Seniora 2021 – program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku okresu starzenia się i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów”, realizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w ramach wieloletniego rządowego programu na rzecz osób starszych „Aktywni +” na lata 2021 – 2025 dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

WięcejW niedzielę 21.11.2021 r. odbyła się Biesiada Patriotyczna zorganizowana przez Ośrodek nr 1 „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w celu wspólnego uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas Biesiady miała miejsce premiera spektaklu „Ciężkie czasy” na podstawie utworu M. Bałuckiego w wykonaniu międzypokoleniowej grupy teatralnej FSD. W trakcie spotkania odbył się pokaz semestralny z prezentacją działań projektu "Bajki i basnie przełamują bariery".