„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Aktualności

WięcejTo, czego młodzież uczyła się przez Internet, teraz będzie mogła wykorzystać praktycznie przygotowując filmy i przedstawienia. Grupa medialna pracuje nad produkcją serialu kryminalnego, pt. „Skarby życia”. Więcej na ten temat dowiemy się już niebawem. Grupa teatralna rozpoczęła intensywne przygotowania do wystawienia „Wesela” Wyspiańskiego, którego premiera odbędzie się już we wrześniu. Trwają prace nad organizacją przedstawienia. Podział zadań jest tu kluczowy. Każdy ma swój plan działania, jest za coś odpowiedzialny. To uczy odpowiedzialności za powierzone zadanie.

WięcejWakacje to zwieńczenie całorocznej pracy wychowawczej i edukacyjnej. Każdego roku wyjazd wakacyjny organizujemy w otoczeniu przyrody, co daje duże możliwości aktywnego wypoczynku. Podczas wyjazdu zwiedzamy okolice, poznajemy lokalne tradycje, organizujemy warsztaty kulinarne, teatralne, medialne, gry terenowe.

Program 12-dniowego pobytu jest zawsze bogaty i starannie przygotowywany przez wychowawców. Zależy nam, aby wychowankowie aktywnie wypoczywali. Dlatego w trakcie wyjazdu organizowane są liczne wycieczki krajoznawcze połączone z poznawaniem regionu. Dla dzieci jest zawsze ciekawa lekcja geografii, jak i historii. Nie brakuje także wspólnych zabaw, warsztatów i integracji. W tym roku wyjazd jest szczególnie ważny dla wychowanków. Po długim okresie kwarantanny i nauki domowej, dzieci potrzebują odpoczynku, a przede wszystkim kontaktu z rówieśnikami.

 

 

 

WięcejW ostatnim czasie, młodzież Akademii, nadal pozostając w swoich domach, mogła uczestniczyć w zorganizowanych przez wychowawców warsztatach medialnych i teatralnych.

Grupa medialna przeszła szkolenia m.in. z zakresu montażu, scenopisarstwa, dziennikarstwa, reżyserii, zaś grupa teatralna rozpoczęła przygotowania do wystawienia „Wesela” Wyspiańskiego, którego premiera zaplanowana jest na jesień.
Trwają także przygotowania do uruchomienia katechez online dla młodzieży w ramach formacji religijnej.

WięcejMimo ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa młodzież nadal intensywnie realizuje program Akademii Młodzieżowej. Codziennie o godz. 19.30 studenci łączą się online i wspólnie odmawiają 10 różańca w intencji ustania epidemii. Do modlitwy dołączają również pracownicy Fundacji, a także rodzice i absolwenci Akademii oraz księża.

WięcejWięcejRekrutacja na II turę Praktycznego Kursu Kompetencji Społecznych trwa nadal! Zmieniamy tylko formę i zapraszamy Was na kurs on-line! Więcej szczegółów wkrótce. Zwiększ swoje szanse na rynku pracy! Zdobądź certyfikat i doświadczenie!

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo i Centrum Dobrego Wychowania zaprasza młode osoby mieszkające w województwie lubelskim na bezpłatny Kurs Kompetencji Społecznych, umiejętności trenerskich i pracy z grupą! „Szkoła Tutorów Akademii Młodzieżowej”

WięcejW związku z zaistniałą sytuacją i poleceniem Wojewody lubelskiego z dnia 11 marca 2020 r. o czasowym zawieszeniu działalności placówek wsparcia dziennego w okresie od 12 marca do 25 marca informujemy, że Ośrodek nr 1 „Teatr” oraz Ośrodek nr 2 „Bliźniak” są zamknięte w wyżej wymienionym terminie.

WięcejOśrodek nr 1 „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w VIII Otwartym Parafialnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Polskiej „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych i dorosłych. Cele konkursu to m.in. integracja szkół i placówek wsparcia dziennego z Lublina, promowanie literatury polskiej oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich uczestników.

WięcejW dniach od 13 do 26 stycznia 2020 roku wychowankowie Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo uczestniczyli w zorganizowanych feriach zimowych. Czas ten obfitował w wiele ciekawych aktywności. W feriach zorganizowanych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo uczestniczyło 101 młodych osób.

WięcejZapraszamy do zapoznania się z raportem z działalności Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo 2019.

 

 

WięcejW 2019 roku Fundacja realizowała projekt „Szkolaprzedsiebiorczosci.pl – edukacja ekonomiczna poprzez klasowe firmy symulacyjne. Edycja 2019”, w którym uczestniczyli uczniowie z województw: mazowieckiego i podkarpackiego – po pięć szkół z każdego województwa. Do projektu zakwalifikowane zostały szkoły z: Przemyśla (dwie placówki) , Jasła, Tarnobrzega, Rymanowa, Sarnak, Warszawy (dwie placówki), Otwocka i Grodziska Mazowieckiego (łącznie 500 uczniów i 40 nauczycieli).