„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Aktualności

Więcej


ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ

 Ogólnopolski, charytatywny konkurs dla szkół, przedszkoli i burs.

 

WięcejWięcejRekrutacja trwa! Zwiększ swoje szanse na rynku pracy! Zdobądź certyfikat i doświadczenie! Dla wszystkich, którzy chcą zdobywać kolejne doświadczenie i nie ukończyli 29 r.ż. Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo i Centrum Dobrego Wychowania zaprasza młode osoby mieszkające w województwie lubelskim na bezpłatny Kurs Umiejętności Trenerskich i Pracy z Grupą! „Szkoła Tutorów Akademii Młodzieżowej”. 

WięcejW 2019 roku Fundacja realizowała projekt „Szkolaprzedsiebiorczosci.pl – edukacja ekonomiczna poprzez klasowe firmy symulacyjne. Edycja 2019”, w którym uczestniczyli uczniowie z województw: mazowieckiego i podkarpackiego – po pięć szkół z każdego województwa. Do projektu zakwalifikowane zostały szkoły z: Przemyśla (dwie placówki) , Jasła, Tarnobrzega, Rymanowa, Sarnak, Warszawy (dwie placówki), Otwocka i Grodziska Mazowieckiego (łącznie 500 uczniów i 40 nauczycieli).

WięcejW niedzielę, 8 grudnia 2019 r. ulicami Lublina przeszedł kolejny raz Orszak św. Mikołaja. Była to już szósta edycja tego wydarzenia, przypominającego, że prawdziwy Mikołaj to biskup z Miry słynący z dobroci serca wobec innych ludzi. Wydarzenia odpustowe, w które wpisuje się Orszak św. Mikołaja, rozpoczęły się 6 grudnia 2019 r. W tym dniu w parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie została odprawiona uroczysta Msza Święta z okazji 350-lecia powstania parafii pod przewodnictwem ks. abpa prof. Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego.

WięcejW poniedziałek 14 października w Dzień Edukacji Narodowej w ramach formacji społecznej wychowankowie Ośrodków Teatr i Bliźniak Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo wybrali się do Twierdzy Modlin. W programie były podchody, ognisko i oprowadzanie z Panią przewodnik.

WięcejW dniach 8 i 15 października w naszej Pracowni Pomysłów odbyły się zajęcia z budowania i programowania robotów z klocków Lego. Pracowaliśmy nad trzema robotami: piłkarzykami, robotem drukującym i ramieniem do przenoszenia obiektów. Wydarzenie zrealizowaliśmy w ramach inicjatywy Meet and Code 2019. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym mogliśmy kupić wyposażenie, które dalej będziemy wykorzystywać w naszej Pracowni do nauki kodowania: SAP oraz Fundacji TechSoup.

WięcejWiększość młodych osób wraz z początkiem września rozpoczyna, jak co roku, naukę w szkole. Dla 20 uczniów z Polski (XXIX Liceum Ogólnokształcącego im. cc mjr Hieronima Dekutowskiego PS. „Zapora) i z Litwy (Vilniaus r. Nemencins Giedimino Gimnazija) ten rok szkolny zaczął się nietypowo. W dniach 9 – 15 września uczestniczyli w wymianie młodzieży zrealizowanej w ramach projektu Litewsko – polskie edukacyjne gry historyczne dofinansowanego ze środków Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEN.

WięcejW okresie wakacyjnym w naszym ośrodku w Motyczu Leśnym gościliśmy młodzież skupioną wokół Polskiego Kulturalno – Edukacyjnego Stowarzyszenia w Tarnolpolu na Ukrainie, która wspólnie z młodzieżą ze wszystkich ośrodków Akademii Młodzieżowej uczestniczyła w projekcie wymiany młodzieżowej „Gry biznesowe uczą myślenia i współpracy” zrealizowanym dzięki wsparciu Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

WięcejW sobotę 14 września 2019 roku odbył się Festiwal Aktywności – III Zjazd Seniorów Lubelszczyzny. Organizatorem wydarzenia była Akademia Aktywnego Seniora. Ideą tego przedsięwzięcia była integracja Seniorów i tworzenie nowych więzi społecznych, wzmocnienie działań grupy i dalszy jej rozwój, a także możliwość nawiązania lepszej współpracy między grupami seniorów.