Rodzinny edukacyjny wyjazd na Roztocze m 16We wrześniu 2023r odbył się w Ośrodku nr 2 „Bliźniak” rodzinny wyjazd edukacyjny na Roztocze. Uczestnikami wyjazdu byli wychowankowie, wychowawcy, wolontariusze i członkowie rodzin wychowanków świetlicy.
Na początku odwiedziliśmy Sanktuarium Św. Antoniego w Radecznicy. Jest to jedyne w Polsce sanktuarium, gdzie objawił się Św. Antoni. Wysłuchaliśmy w Bazylice opowiedzianej przez Ojca Bernardyna historii miejsca, a następnie odwiedziliśmy również kapliczkę objawień. Następnym punktem naszej wyprawy było Górecko Kościelne. Tutaj znajduje się piękny drewniany kościół pw. Św. Stanisława. Do kapliczki na wodzie tego Świętego prowadzi w stronę rzeki Szum dębowa aleja, wzdłuż której rośnie sześć pomnikowych dębów. Najstarszy z nich ma około 500 lat. W połowie długości alei znajduje się drewniana kaplica z obrazem św. Stanisława, zwana „pod dębami”.

W czasie naszego wyjazdu zwiedziliśmy również Krasnobród. Odwiedziliśmy Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Przy parafii znajduje się również bardzo ciekawe Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej oraz Ptaszarnia z dużą ilością różnych gatunków ptaków, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników wyprawy. W czasie wyjazdy przeszliśmy aleją kasztanową do XVIII – wiecznej Kaplicy na Wodzie, zwanej Kaplicą Objawień. Woda pod kaplicą, w opinii miejscowej ludności i licznie przybywających pielgrzymów posiada właściwości lecznicze.

Wyjazd był bardzo udany. Dziękujemy wszystkim za wspólny czas i zapraszamy do fotorelacji z pielgrzymki.

NOWE FIO zestawienie 1 plik edytowalny KOLOR