2022 07 16 AAS w Holownie 2022W ramach działań projektu „Akademia Aktywnego Seniora 2022 – program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku okresu starzenia się i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów” odbył się drugi zjazd edukacyjny.

W dniach 15 i 16 lipca 2022 r. odbył się drugi dwudniowy zjazd edukacyjny Akademii Aktywnego Seniora. Pierwszy dzień spędziliśmy w Motyczu Leśnym, gdzie odbyły się warsztaty szkoleniowe podczas, których uczestnicy poruszyli temat co atrakcyjnego jest w starzeniu się i jak o tym opowiadać. W czasie warsztatów rozważali społeczno – kulturalne aspekty starzenia się, jak opóźnić starzenie się organizmu oraz jakie korzyści niesie wiek senioralny.

Drugi dzień zjazdu seniorzy wybrali się na wizytę studyjną do Hołowna, do Krainy Rumianku. Uczestnicy spotkali się z przedstawicielami działającego tam Stowarzyszenia Aktywizacji Polesia Lubelskiego. W czasie rozmowy Seniorzy dowiedzieli się o działaniach i projektach Stowarzyszenia i w praktyce uczestniczyli w warsztatach kulinarnych i zielarskich prowadzonych przez Stowarzyszenie. W czasie warsztatów poznawali tradycyjne receptury ziołolecznictwa i wypiekali rogaliki drożdżowe w piecu chlebowym. W czasie zjazdu powstały materiały do filmiku w ramach Telewizji TeleSenior działającej w ramach projektu.
Podczas wyjazdu uczestnicy mieli możliwość integracji i budowania grupy a także wymiany doświadczeń z innymi osobami działającymi lokalnie w swoim środowisku.

2022 06 15 logo aktywni ministerstwo

Projekt „Akademia Aktywnego Seniora 2022 – program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku okresu starzenia się i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów” realizowany jest w ramach wieloletniego rządowego programu na rzecz osób starszych „Aktywni +” na lata 2021 – 2025 – Edycja 2022 dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.