2022 09 10 Podlasie 2022W dnia 10 i 11 września 2022 r. odbył się w Ośrodku nr 2 „Bliźniak” rodzinny wyjazd - Pielgrzymka Rodzinna. Uczestnikami wyjazdu byli wychowankowie, wychowawcy, wolontariusze i rodziny wychowanków świetlicy. Pierwszego dnia naszego wyjazdu zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w Kodniu, jedyną w Polsce neounicką Cerkiew w Kostomłotach oraz Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie, gdzie poznaliśmy historię 13 Męczenników Pratulińskich.

Drugiego dnia odwiedziliśmy stadninę koni w Janowie Podlaskim. W znanej w całej Polsce stadninie zapoznaliśmy się z historią powstania tego miejsca, dowiedzieliśmy się wiele o hodowli koni arabskich oraz mieliśmy przyjemność wysłuchać ciekawostek na temat najsłynniejszych koni tej stadniny. Następnie udaliśmy się do Grabarki, gdzie zwiedziliśmy Świętą Górę Grabarkę - najważniejsze sanktuarium prawosławia w Polsce.

W czasie wyprawy udało nam się także dotrzeć do granicy Polsko - Białoruskiej, gdzie podziwialiśmy rzekę Bug i otrzymaliśmy krótką lekcję na temat uzbrojenia Straży Granicznej. W czasie wyjazdu nie zabrakło również czasu na wspólne gry i zabawy integracyjne. Wyjazd był bardzo udany. Dziękujemy wszystkim za wspólny czas i zapraszamy do fotorelacji z pielgrzymki.

NOWE FIO zestawienie 1 plik edytowalny KOLOR