2020 08 24 25 rodzinny wyjazd do CzestochowyW dniach 24-25.08.2020 roku Ośrodek nr 2 Bliźniak jak co roku odbył rodzinną pielgrzymkę do wyjątkowego dla każdego pielgrzyma miejsca jakim jest Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Częstochowie. Realizując program naszej świetlicy coroczne pielgrzymowanie jest bardzo ważną częścią rozwoju duchowego naszych wychowanków oraz ich rodziców i opiekunów. W ten sposób jeszcze pełniej wypełniamy ideał Bóg, który jest podstawą naszego działania na co dzień.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Jasną Górę przysłuchując się naszej Pani przewodnik dzięki której mogliśmy jeszcze pełniej poznać historię tego wyjątkowego miejsca. Po zwiedzaniu był czas na modlitwę przed cudownym obrazem Matki Bożej a późnym wieczorem udaliśmy się na Apel Jasnogórski, który jest wyjątkową modlitwą w intencji Ojczyzny i Kościoła. Po apelu wróciliśmy do naszego miejsca zakwaterowania na zasłużony odpoczynek i sen.
Drugiego dnia w godzinach porannych uczestniczyliśmy we mszy świętej i mieliśmy to szczęście, że mszę celebrował i głosił Słowo Boże Abp Grzegorz Ryś. Tuż po zakończeniu mszy był ostatni moment na zrobienie pamiątkowych zakupów.
Drugim miejscem, które było naszym celem podczas tegorocznego wyjazdu był Ogrodzieniec z jego wspaniałymi atrakcjami. Podziwialiśmy historyczne ruiny zamku wybudowanego w systemie Orlich Gniazd. Korzystaliśmy także z atrakcji, które są dostępne w znajdującym się w pobliżu zamku parku naukowo-rozrywkowym. Najciekawszymi atrakcjami była kolejka grawitacyjna, park miniaturowych zamków oraz dom strachów. Dzięki naszemu przewodnikowi w parku poznaliśmy szereg ciekawych urządzeń, które przybliżały nam w prosty sposób zjawiska fizyczne. Po posileniu się w Karczmie Jurajskiej zmęczeni, ale szczęśliwi wyruszyliśmy w drogę powrotną do Lublina.
Wszyscy uczestnicy naszej pielgrzymki podkreślali, że był to owocny czas spędzony wspólnie, zwłaszcza że w tym roku pojechała rekordowo liczna grupa rodziców i opiekunów naszych wychowanków. Liczymy że ten wspólny czas umocni naszą wspólnotę, która będzie owocowała dalszymi działaniami na rzecz wychowania w duchu wartości wyznawanych przez Nas.

Działanie zostało zrealizowane w ramach Projektu: „Placówki wsparcia dziennego – centra małej i dużej zmiany społecznej” dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Logotyp fio 2020