2017 12 15 Po raz kolejny, dnia 9 grudnia 2017 roku, ulicami Lublina przeszedł orszak św. Mikołaja. Barwny korowód rozpoczął się przy Bramie Krakowskiej idąc poprzez ulicę Królewską, Lubartowską, Szkolną, a zakończył się na Wzgórzu Czwartek przy parafii pw. św. Mikołaja. Podczas orszaku, stypendyści Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo przygotowali Charytatywną Loterię św. Mikołaja, z której dochód został przeznaczony na funkcjonowanie ośrodka Akademii Młodzieżowej w Lublinie.

W lubelskim orszaku św. Mikołaja wzięło udział blisko 600 mieszkańców Lublina. Nie zabrakło tam również naszej młodzieży stypendialnej, która czynnie uczestniczyła w organizacji tego wydarzenia m.in. odsługując Charytatywną Loterię św. Mikołaja. W ten sposób młodzi zbierali środki finansowe na funkcjonowanie ośrodka, w którym realizują program Akademia Młodzieżowa.

Wychowankowie, z uśmiechem na twarzach zachęcali przybyłych do wzięcia udziału w Loterii, opowiadali o celu loterii oraz o głównej nagrodzie – rowerze miejskim. Sprzedano około 150 losów, a główna nagroda powędrowała do 12-letniego chłopca, uczestnika orszaku.

Zdjęcia zostały pobrane ze strony: http://www.dziennikwschodni.pl/galeria.html?gal=999678946&f=19