„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Aktualności

Więcej

Zapraszamy na spektakl "Dziady" przygotowany przez członków Akademii Młodzieżowej z Bychawy. Niedziela, 27 października, godz. 17.30. Bychawskie Centrum Kultury, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 34, 23-100 Bychawa. 

WięcejW poniedziałek 14 października w Dzień Edukacji Narodowej w ramach formacji społecznej wychowankowie Ośrodków Teatr i Bliźniak Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo wybrali się do Twierdzy Modlin. W programie były podchody, ognisko i oprowadzanie z Panią przewodnik.

WięcejW dniach 8 i 15 października w naszej Pracowni Pomysłów odbyły się zajęcia z budowania i programowania robotów z klocków Lego. Pracowaliśmy nad trzema robotami: piłkarzykami, robotem drukującym i ramieniem do przenoszenia obiektów. Wydarzenie zrealizowaliśmy w ramach inicjatywy Meet and Code 2019. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym mogliśmy kupić wyposażenie, które dalej będziemy wykorzystywać w naszej Pracowni do nauki kodowania: SAP oraz Fundacji TechSoup.

WięcejWiększość młodych osób wraz z początkiem września rozpoczyna, jak co roku, naukę w szkole. Dla 20 uczniów z Polski (XXIX Liceum Ogólnokształcącego im. cc mjr Hieronima Dekutowskiego PS. „Zapora) i z Litwy (Vilniaus r. Nemencins Giedimino Gimnazija) ten rok szkolny zaczął się nietypowo. W dniach 9 – 15 września uczestniczyli w wymianie młodzieży zrealizowanej w ramach projektu Litewsko – polskie edukacyjne gry historyczne dofinansowanego ze środków Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEN.

Więcej


ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ

 Ogólnopolski, charytatywny konkurs dla szkół, przedszkoli i burs.

WięcejW okresie wakacyjnym w naszym ośrodku w Motyczu Leśnym gościliśmy młodzież skupioną wokół Polskiego Kulturalno – Edukacyjnego Stowarzyszenia w Tarnolpolu na Ukrainie, która wspólnie z młodzieżą ze wszystkich ośrodków Akademii Młodzieżowej uczestniczyła w projekcie wymiany młodzieżowej „Gry biznesowe uczą myślenia i współpracy” zrealizowanym dzięki wsparciu Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

Więcej

Weź udział w konkursie ekonomicznym organizowanym przez Akademię Młodzieżową i wygraj nagrodę główną!

Więcej

Weź udział w konkursie historycznym organizowanym przez Akademię Młodzieżową i wygraj nagrodę główną!

WięcejW sobotę 14 września 2019 roku odbył się Festiwal Aktywności – III Zjazd Seniorów Lubelszczyzny. Organizatorem wydarzenia była Akademia Aktywnego Seniora. Ideą tego przedsięwzięcia była integracja Seniorów i tworzenie nowych więzi społecznych, wzmocnienie działań grupy i dalszy jej rozwój, a także możliwość nawiązania lepszej współpracy między grupami seniorów.

WięcejW minione wakacje w naszej Fundacji gościliśmy wspaniałych młodych ludzi ze szkół polonijnych z Litwy, Łotwy oraz Gruzji. To wszystko za sprawą realizacji obozów edukacyjnych dla Polaków mieszkających za granicami naszego kraju, które mogliśmy zorganizować dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasze działania skierowane do młodych Polaków mieszkających za granicą realizujemy w oparciu o wszechstronny program edukacyjny Szkoła Współpracy i Kreatywności Społecznej. Podczas tygodniowego pobytu 50 osób z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie, Szkoły Polskiej im. Józefa Piłsudskiego w Dyneburgu uczestniczyło w warsztatach liderskich, animacyjnych, zajęciach integrujących oraz wycieczkach.