„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Aktualności

Więcej

Robicie zakupy w Tesco (Lublin, Orkana 4)? koniecznie zagłosujcie na nasz projekt: TELEWIZJA AKADEMII MŁODZIEŻOWEJ ZMIENIA ŻYCIE DZIECI, MŁODZIEŻY I SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ.

WięcejWiemy, jak ważny jest wypoczynek po całym roku wytężonej pracy. Z myślą o naszych wychowankach co roku organizujemy kolonie w malowniczych zakątkach Polski. Dla wielu z naszych podopiecznych jest to jedyna możliwość letniego wyjazdu poza swoje miejsce zamieszkania. Wykwalifikowana kadra starannie przygotowuje bogaty w atrakcje program 12-dniowego pobytu. Wśród dzieci i młodzieży promujemy aktywne formy wypoczynku. Naszych podopiecznych zabieramy więc na wycieczki krajoznawcze, organizujemy różnorodne gry i turnieje. Nie brakuje czasu na wspólne zabawy i warsztaty. Podczas Letniej Szkoły Dobrego Wychowania nie sposób się nudzić!

WięcejW ostatnim czasie aż 20 młodych osób złożyło przyrzeczenie wierności ideałom Bóg, Honor i Ojczyzna. Wszyscy oni otrzymali szarfy, symbole realizacji programu wychowawczego AM. Tym samym kandydaci zostali oficjalnie włączeni do grona Akademii Młodzieżowej.

Złożenie przyrzeczenia następuje po semestrze pobytu w Akademii. W tym czasie młoda osoba wchodzi w przyjazną grupę rówieśniczą, od podstaw poznaje realizowany program. Oficjalny akt przyrzeczenia jest wyrazem chęci rozwijania się w duchu wartości Bóg, Honor i Ojczyzna.

WięcejBardzo ważnym elementem mądrej edukacji i procesu wychowania jest udzielanie informacji zwrotnej. Czasami udzielanie informacji zwrotnej kojarzy się nam tylko i wyłącznie z przekazywaniem informacji o tym, co ktoś zrobił źle i powinien poprawić (bo jak coś zrobił dobrze, to oczywistość i wiadomo, że dalej tak będzie robił, no nie?), no i właśnie czasami zapominamy, że mądre chwalenie i docenianie też wcale nie jest takie łatwe.

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym wpisem na blogu o edukacji, pracy z grupą, wychowaniu:

Więcej

Weź udział w RODZINNYM KONKURSIE BIBLIJNYM
i wygraj 2500 zł na wakacje dla całej rodziny.

Stwórzcie rodzinną drużynę i odpowiedzcie na 4 pytania dotyczące Pisma Świętego. 

Start konkursu: 26 maja 2019 r. (godz. 20.00)

Więcej

Zachęcamy serdecznie do udziału w konkursie historycznym „Bohaterowie Niezłomni" organizowanym przez młodzież Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Jest on adresowany do wszystkich uczniów klas podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wieku 13-19 lat. Celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej historii i bohaterskich postaw Żołnierzy Niezłomnych walczących z sowieckim okupantem w latach 1944 - 1963, propagowanie innowacyjnych metod edukacyjnych oraz zmiana nastawienia do nauki historii.

WięcejDnia 10 maja 2019 r. w dolnej sali domu parafialnego przy Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie odbył się VII Otwarty Parafialny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zorganizowany przez Ośrodek nr 1 „Teatr” FSD. Celem konkursu była m.in. integracja szkół i placówek wsparcia dziennego z Lublina, promowanie literatury polskiej oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich uczestników konkursu.

WięcejW maju bieżącego roku odbędą się piąte Mistrzostwa IT w piłkę nożną. Zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich branż technologicznych oraz specjaliści różnych dziedzin. Celem turnieju będzie zbiórka środków na wakacje dla wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Mistrzostwa IT to także świetna okazja na wspólne spędzenie czasu dla zawodników i ich rodzin. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla najmłodszych.

WięcejWychowankowie, wolontariusze oraz instruktorzy dwóch Ośrodków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo („Teatr” i „Bliźniak”) przygotowali śniadania Wielkanocne.

Święta Wielkanocne są okazją do wspólnego zjednoczenia się w tajemnicy męki i zmartwychwstania Pana Jezusa. Jest to czas radości ale też zadumy nad własnym życiem. Dzieci, instruktorzy oraz wolontariusze wspólnie zasiadają do świątecznego stołu, aby w ten sposób dać świadectwo wiary, nadziei i miłości. Wychowankowie w intensywny sposób przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych. Poprzez uczestnictwo w nabożeństwach drogi krzyżowej i katechezy odkrywali tajemnice męki Pańskiej.

 

 

WięcejWszyscy wiemy o tym, że zadawanie pytań i szukanie na nie odpowiedzi to bardzo skuteczna metoda uczenia myślenia. Zebrałem dla Was listę takich niebanalnych pytań dotyczących spraw które nas otaczają, a nad którymi prawdopodobnie często się w ogóle nie zastanawiamy. Zadanie ich dzieciom lub młodzieży na pewno pomoże im lepiej zrozumieć świat. A myślę, że niejeden dorosły może się też nad nimi pogłowić.

http://cdw.edu.pl/dlaczego-zelazka-nie-maja-wlacznikow-i-22-inne-niebanalne-pytania-uczace-myslenia/?fbclid=IwAR1IAxJ_FKVlprZbDhvqxs_7yQ_frpv-ds5wLY5ovLLFn-YfytmI2GK_WI8