2019 1 15 1Wolontariusze z firmy STOCK Polska sp. z o.o. – na co dzień menadżerowie i kierownicy, pomagali w budowie ogrodzenia dla 3 Alpak, które zagościły od niedawna w Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym pod Lublinem.
Zadanie dla wolontariuszy polegało na zbudowaniu, w lasku położonym na terenie Ośrodka CDW, ogrodzenia wewnętrznego dla 3 alpak - Duszka, Julio i Czarka, które zamieszkały w Centrum Dobrego Wychowania w sierpniu 2018 roku. Z uwagi na wspaniałe cechy swojej osobowości alpaki wspierają pracę wychowawczą z dziećmi i młodzieżą. Ich towarzystwo potrafi pozytywnie oddziaływać na stan zdrowia psychicznego i fizycznego. Największą moc ma kontakt ze zwierzętami poprzez dotyk, który uspokaja i rozluźnia.

Zbudowanie ogrodzenia było ostatnim etapem prac związanych z zagospodarowaniem terenu, na którym żyje 3 alpak.

Dużą atrakcją dla wolontariuszy był dodatkowy poczęstunek w formie "giuseppe pacco" - czyli własnoręczne przygotowanie przysmaków kuchni włoskiej. To bardzo dobra metoda na pracę zespołową i integrację grupy.

Dziękujemy serdecznie wolontariuszom z firmy STOCK za pomoc. Ogrom włożonej pracy i zaangażowanie są cennym wkładem w realizację misji Dobrego Wychowania.