2017 06 05 1Blisko 250 zawodników i 20 drużyn reprezentujących największe firmy branży informatycznej w Polsce i Europie zagrało na miejskim stadionie piłkarskim Arena Lublin dla wychowanków lubelskiej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Mistrzostwa IT o puchar Prezydenta Miasta Lublin zostały rozegrane już po raz trzeci.

Mistrzostwa IT o Puchar Prezydenta Miasta Lublin to doroczny charytatywny turniej, w którym występują drużyny reprezentujące globalne firmy z sektora IT, mające swoje oddziały w Lublinie. Do rywalizacji zgłosiło się 20 zespołów, W sumie w turnieju uczestniczyło niemal 250 zawodników. Drużyny walczyły o Mistrzostwo IT i puchar Prezydenta Miasta Lublin na obiektach sportowych Areny Lublin.

Uczestnicy Mistrzostw przekazali darowizny dla dzieci z ośrodków wsparcia dziennego prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. Ofiarowane środki zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów organizacji letniego wypoczynku dla blisko 80 wychowanków. – To dla nas bardzo cenne wsparcie, szczególnie ważne jest to, że w naszym regionie znajdują się firmy, które chcą wspierać edukację i rozwój młodego pokolenia. – mówi Zofia Jaroszuk, zastępca prezesa zarządu Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Organizatorem Mistrzostw IT o Puchar Prezydenta Miasta Lublin jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo oraz Urząd Miasta Lublin. Poza wymiarem charytatywnym rozgrywki spełniają również rolę integracyjną i jednoczącą lubelskie środowisko sektora IT. - Branża IT w Lublinie rozwija się bardzo prężnie, pojawiają się nowe inwestycje, a wraz z nimi nowe miejsca pracy. Lublin jest otwarty na nowych inwestorów, posiada dogodną infrastrukturę oraz wysoko kwalifikowaną kadrę. Chcemy integrować to środowisko i zapewnić jak najlepsze warunki dla rozwoju biznesu. – mówi Łukasz Goś, zastępca dyrektora Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.
Jest to już trzecia edycja Mistrzostw IT. W turnieju w ubiegłym roku uczestniczyło blisko 200 zawodników z 12 firm. Udało się zebrać blisko 18 tys zł, które wsparły działania wychowawcze, prowadzone przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.
Strona Mistrzostw: http://mistrzostwait.pl/