tvam 012Powstała pierwsza w Polsce telewizja założona i prowadzona wyłącznie przez uczniów. Telewizja AM ma swoje oddziały przy 3 parafiach Archidiecezji Lubelskiej, relacjonuje najważniejsze wydarzenia, przygotowuje reportaże i wywiady. Materiały można oglądać w Internecie.

Uczestnicy Akademii Młodzieżowej za cel stawiają sobie ewangelizację i rozwój, chcą służyć ludziom, ponieważ kochają Chrystusa. Dlatego powołali do życia telewizję, która nadaje materiały ewangelizacyjne, opowiada o tym wszystkim, co ważne dzisiaj dla młodego człowieka. Żeby ewangelizować innych, członkowie Telewizji AM najpierw ewangelizuję siebie. Uczestniczą w specjalnie przygotowanym rocznym cyklu formacji, rekolekcji i nabożeństw.

 

Młodzi reporterzy i technicy Telewizja AM przygotowali już kilkanaście produkcji. Magazyny, reportaże i wywiady poruszają ważne tematy, pokazując pasję i zaangażowanie młodych ludzi, którzy chcą służyć Bogu i Ojczyźnie. Telewizja jest narzędziem, dzięki któremu w ciekawy i przystępny sposób młodzież dociera do swoich rówieśników.

- To, co nas najbardziej cieszy, to fakt, że udało się opracować świetny program, który angażuje młodzież, motywuje do rozwoju, daje konkretne umiejętności, a przede wszystkim prowadzi do zbudowania autentycznej i głębokiej relacji z Bogiem. Telewizja młodzieżowa jest doskonałym narzędziem prowadzenia duszpasterstwa wśród młodzieży – mówi Wacław Czakon, dyrektor Akademii Młodzieżowej.

Program Akademii Młodzieżowej, którego częścią jest telewizja, daje młodym ludziom konkretne i pożądane w dzisiejszych czasach umiejętności. Młodzież prowadząc własne oddziały telewizji uczy się organizacji pracy, podziału obowiązków, zarządzania grupą oraz wszystkich tych specjalistycznych umiejętności, które wymagane są od dziennikarzy i techników. Szkolenia i wspólne spotkania wszystkich osób zaangażowanych w realizację programu są okazją do rozwoju i wzajemnego wsparcia.

- Cieszy nas również, że wielu przedsiębiorców i osób indywidualnych udziela nam wsparcia, ponieważ cenią umiejętności i wiedzę, którą przekazujemy młodym. Nasi absolwenci nie mają większych problemów z wyborem kierunku studiów i odnalezieniem się na runku pracy. – mówi Paweł Ozga instruktor odpowiedzialny za realizację programu Akademii Młodzieżowej.

Akademia Młodzieżowa to program wychowawczy i inicjatywa duszpasterska, powołana do życia przez lubelską Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Działa przy 6 parafiach na terenie Archidiecezji Lubelskiej. Misją tego programu jest kształtowanie dobrze wychowanego i przygotowanego do życia człowieka. Osobę o silnej wiarze, świadomego patriotę i obywatela, sprawnego w działaniu społecznym
i gospodarczym.

Telewizję AM można oglądać na stronie: http://akademiamlodziezowa.pl
Kanał Telewizji AM na portalu YouTube: https://www.youtube.com/user/TelewizjaAM