FUNDUSZ ŚW. BRATA ALBERTA

Badz dobry jak chleb

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo od 1990 roku prowadzi ośrodki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w wieku 9-18 lat w najbiedniejszych dzielnicach Lublina. W trakcie codziennej pracy spotykamy się z licznymi problemami naszych wychowanków. Rodziny, w których żyją nierzadko dotykają choroby alkoholowe, trudności materialne. Coraz częściej są to rodziny rozbite. Programem wychowawczym obejmujemy blisko 150 wychowanków. Prowadzimy 2 ośrodki wsparcia dziennego dla młodszych dzieci umiejscowione w biedniejszych częściach Lublina oraz 5 ośrodków młodzieżowych na terenie woj. lubelskiego.

Nasza kadra to wykwalifikowani i doświadczeni wychowawcy, zaś program proponowany naszym wychowankom opieramy na ponad 30 letnim doświadczeniu.
Formacja religijna, którą proponujemy to nauka o Bogu przekazywana w formie katechez, rekolekcji, ale także pielgrzymek, wspólnie obchodzących świąt i poprzez wspólne modlitwy. W te działania angażujemy całe rodziny, aby umacniać fundament wiary zarówno wśród wychowanków, jak i ich rodzin. Drugim filarem wychowania jest formacja społeczna, czyli działania na rzecz Ojczyzny. Od najmłodszych lat uczymy naszych wychowanków historii, zapoznajemy z sylwetkami bohaterów narodowych, uczymy patriotyzmu i działania na rzecz lokalnej społeczności. Skuteczne działanie, to praca nad własnym rozwojem, rozwojem swoich talentów i zainteresowań. To umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, zaradność, przedsiębiorczość, uczciwość.

Wybierz akcję, którą chcesz poznać
i naciśnij odpowiedni przycisk poniżej.

Podstrona kartki wielkanoc FSD 2022 przycisk wybor akcji

Podstrona kartki wigilia FSD 2021 przycisk wybor akcji

Podstrona kartki wielkanoc FSD 2021 przycisk wybor akcji

Podstrona kartki wigilia FSD 2020 przycisk wybor akcji

przycisk loteria slubna 1