2021 12 06 ciezkie czasyW niedzielę 21.11.2021 r. w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego odbyła się Biesiada Patriotyczna zorganizowana przez Ośrodek nr 1 „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Po raz dziewiąty w tej formie uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości Polski. Podczas Biesiady miała miejsce premiera spektaklu „Ciężkie czasy” na podstawie komedii M. Bałuckiego w wykonaniu Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej FSD.

Biesiada Patriotyczna to szczególne wydarzenie w naszej parafii, na które z niecierpliwością czeka wiele osób. Oprócz celebracji ważnego dla Polaków święta realizuje jeszcze cele społeczne (m.in. integracja środowiska parafialnego) oraz kulturalne i wychowawcze. Biesiada składa się z dwóch części: artystycznej – inscenizacja dzieł literatury polskiej oraz biesiadnej – wspólne ucztowanie.
Nie udało się spotkać z publicznością w zeszłym roku i zagrać na żywo „Bolszewików” W. Sieroszewskiego z powodu obostrzeń związanych z trwającą pandemią (nagranie ze spektaklu jest dostępne na kanale YouTube naszego ośrodka), z tym większym więc entuzjazmem wydarzenie zostało przyjęte w tym roku – biesiada zjednoczyła nas na nowo, a dzięki obecności i żywym reakcjom publiczności aktorom „wyrosły” skrzydła. W tym roku postawiliśmy na repertuar komediowy. Chcieliśmy pokazać, że możemy się pochwalić także znakomitymi komediopisarzami, że Polakom nie brak poczucia humoru i potrafią się z siebie śmiać. „Ciężkie czasy” M. Bałuckiego wydały nam się utworem jak najbardziej na nasze ciężkie czasy.
Dziękujemy za tak liczną obecność. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania dzieła. Oto fotorelacja z przedstawienia: https://youtu.be/4_b9ZwZR61o

Zobacz spektakl: https://www.youtube.com/watch?v=FH-YFwrcMkw