2022 12 29 Cafe aktywni swietaW grudniu odbyły się dwa spotkania „Cafe Aktywni” - Warsztaty świąteczne w ramach projektu „Akademia Aktywnego Seniora 2022 – program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku okresu starzenia się i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów”.

Pod koniec realizacji projektu dwie grupy Seniorów w ramach działań projektowych Modułu II przygotowały dwa Spotkania "Cafe Aktywni”. Jedno spotkanie odbyło się 18 grudnia w Ośrodku nr 1 „Teatr”, drugie miało miejsce 4 grudnia w Ośrodku nr 2 „Bliźniak”. Na tych spotkaniach odbyły się Warsztaty świąteczne poprowadzone przez Seniorów, podczas których uczestnicy warsztatów lukrowali choinkowe pierniki.

Można było też dowiedzieć się od Seniorów o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem oraz jakie tradycje i obyczaje bożonarodzeniowe są w naszym regionie. W czasie tego wydarzenia został wyświetlony kolejny filmik telewizji projektowej TeleSenior, który przygotowali Seniorzy. Takie spotkania w środowisku lokalnym umacniają więzi międzypokoleniowe i pokazują pozytywny obraz osób starszych.
Poniżej zamieszczamy link do filmiku nr 4 naszej Telewizji Tele Senior powstałego w czasie projektu.

Telesenior (zobacz film IV)

2022 06 15 logo aktywni ministerstwo

Projekt „Akademia Aktywnego Seniora 2022 – program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku okresu starzenia się i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów” realizowany jest w ramach wieloletniego rządowego programu na rzecz osób starszych „Aktywni +” na lata 2021 – 2025 – Edycja 2022 dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.