2022 09 22 konkurs plastycznyWe wtorek 6 grudnia 2022 r. zakończył się ogólnopolski konkurs plastyczny, „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 9263 osób. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas gali finałowej, która odbyła się 6 grudnia 2022 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1). Nagrody zostały rozdane w trzech kategoriach wiekowych (rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym; uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy I-III; uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy IV-VIII). Jury konkursu wyłoniło zwycięzców. Nagrody zostały przydzielone w formie stypendiów dla laureatów. W każdej kategorii I nagroda wynosiła – 2000 PLN, II nagroda – 1000 PLN, III nagroda – 500 PLN. Dodatkowo zostało rozdanych 13 wyróżnień.

W Kategorii I (rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym) nagrody zdobyły: I miejsce - Amelia Puła z Parczewa (Publiczne przedszkole nr.2 w Parczewie); II miejsce - Bartosz Wantulok z Istebny (Przedszkole Jana Pawła II); III miejsce - Zofia Otkała z Józefowa (Przedszkole im Krasnala Hałabały w Józefowie); Wyróżnienie - Hanna Piperek z Luboszyc (Przedszkole im. Aniołów Stróżów); Wyróżnienie - Franciszek Majcher z Krakowa (Przedszkole Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego); Wyróżnienie - Marcel Jaskulecki z Oleszyc.

W kategorii II (uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy I-III) nagrody zdobyły: I miejsce - Hanna Kozakiewicz z Łodzi (Bernardyńska Szkoła Podstawowa); II miejsce - Natalia Bełza z Długosidł (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Długosiodle); III miejsce - Adam Grobel z Pruszkowa (Sp. 6 im. Henryka Sienkiewicza, ul. Lipowa 31, 05-800 Pruszków); Wyróżnienie - Patryk Popowski z Kętrzyna (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Zientary-Malewskiej w Kętrzynie); Wyróżnienie - Jan Franciszek Urbanik z Poznania (Szkoła Podstawowa nr 77 im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich w Poznaniu); Wyróżnienie - Maria Frej ze Skawina (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skawinie); Wyróżnienie - Maciej Sieńko z Wasilkowa (Szkoła Podstawowa im. króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie); Wyróżnienie - Wiktoria Flak z Krakowa (Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie).

W Kategorii III (uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy IV-VIII) nagrody zdobyły: I miejsce - Anna Piasecka z Lublina (Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie); II miejsce - Zofia Kwinta ze Stawiszyna (Szkoła Podstawowa im Wincentego Pola w Stawiszynie); III miejsce - Hanna Melchior ze Szczekarkowa (Szkoła Podstawowa w Szczekarkowie); Wyróżnienie - Mateusz Waszkiewicz z Krakowa (Szkoła Podstawowa Nr 62 im.kmdra por. Franciszka Dąbrowskiego w Krakowie); Wyróżnienie - Julia Pocica z Siedliska-Bogusz (Szkoła Podstawowa w Smarżowej); Wyróżnienie - Bartosz Grygiel ze Smerdyna (Szkoła Podstawowa Oddziału Partyzanckiego AK "Jędrusie" w Zespole Placówek Oświatowych w Smerdynie); Wyróżnienie - Anna Kremiec z Warszowic (Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach); Wyróżnienie - Jakub Siewiera z Rzezawy (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzezawie).

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w konkurs za trud i wysiłek włożone w przygotowanie prac konkursowych, jak również za promocję akcji wśród uczniów i wychowanków. Każdy uczestnik konkursu może pobrać podziękowanie (w wersji elektronicznej) za udział w konkursie (pobierz).

Organizatorzy konkursu:
1. Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie;
2. Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie;
3. Centrum Spotkania Kultur w Lublinie;
4. Parafia pw. św. Mikołaja w Lublinie;
5. Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo;
6. Przedszkole Integracyjne Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego im. Bł. O. Gwidona w Lublinie;
7. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Lublinie;
8. Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie;
9. IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie.

Patronat honorowy:

Patronat honorowy 21 12 2022

Patronat medialny:

Patronat medialny 21 12 2022

 

Patronat 21 12 2022