2022 AASiWe wrześniu odbyły się dwa spotkania Cafe Aktywni „Wek za wek” w ramach projektu „Akademia Aktywnego Seniora 2022 – program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku okresu starzenia się i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów”.

Dwie grupy Seniorów w ramach działań projektowych Modułu II przygotowały dwa Spotkania "Cafe Aktywni”. Jedno spotkanie odbyło się 11 września w Ośrodku nr 1 „Teatr”, drugie miało miejsce 25 września w Ośrodku nr 2 „Bliźniak”. Uczestnicy kawiarenek wzięli udział w warsztatach "zero waste”, podczas których wykonywali doniczki z użyciem tkanin i powertex’u. W trakcie Spotkań można było również wymienić się przetworami, tymi przygotowanymi przez Seniorów i przyniesionych przez uczestników Spotkań. W czasie Cafe Aktywni degustowano również przetwory i ciasta wykonane przez uczestników projektu oraz wymieniano się przepisami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dżemy z dyni, borówek oraz kiszone pomidory z ziołami. Seniorzy chętnie udzielali porad z zakresu przegotowywania przetworów i uprawy warzyw czy owoców. Podczas Spotkań zaprezentowane zostały filmiki telewizji projektowej TeleSenior, które przygotowali Seniorzy. Linki do filmików załączone są poniżej. Grupy Seniorów doświadczyły sukcesu, ponieważ wszyscy uczestnicy Spotkań chwalili dokonania grup. Szczególne oklaski zebrały zaprezentowane Magazyny telewizyjne.
Poprzez takie działania budujemy więzi międzypokoleniowe w środowisku lokalnym.

Telesenior (zobacz film I)
Telesenior (zobacz film II)

2022 06 15 logo aktywni ministerstwo

Projekt „Akademia Aktywnego Seniora 2022 – program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku okresu starzenia się i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów” realizowany jest w ramach wieloletniego rządowego programu na rzecz osób starszych „Aktywni +” na lata 2021 – 2025 – Edycja 2022 dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.