2022 07 19 wakacje osrodki 2022W tym roku, dzieci i młodzież z dwóch Ośrodków prowadzanych przez naszą Fundację spędzili wakacje w Rudzie Różanieckiej na Roztoczu. W wyjeździe wzięło udział 50 dzieci. W trakcie 11-dniowego pobytu wychowawcy zapewnili dzieciom wiele atrakcji, co zdecydowanie umożliwiło otoczenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Kolonia odbyła się w dniach 27.06.-07.07.2022r.

Program kolonii zakładał, m.in. wypoczynek, nabycie wiedzy historycznej, rozwój postaw patriotycznych, rozwój zainteresowań. Każdy z uczestników mógł wybrać warsztaty, w których chciał wziąć udział: artystyczne, krawieckie, fotograficzne, techniczne, taneczne, kulinarne oraz autoprezentacji. Ponadto dzieci uczestniczyły w spływie kajakowym, dwóch wycieczkach: do Przemyśla i okolic oraz szlakiem z Suśca na Szumy Tanwi, uczyły się survivalu budując np. szałasy. W czasie kolonii odbyły się także Olimpiada Sportowa z turniejami sportowymi, pokazy talentów, przedstawienia teatralne. Letnia Szkoła Dobrego Wychowania to także formacja religijna. W jeden z piątkowym wieczorów koloniści wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, w czasie której zapoznali się z postacią błogosławionej Karoliny Kózkównej oraz błogosławionego Piotra Frassatiego, których bez wątpienia możemy stawiać za wzór godny naśladowania.

Dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom i sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji wakacji dla dzieci ofiarując darowizny finansowe oraz rzeczowe.

NOWE FIO zestawienie 1 plik edytowalny KOLOR