2016 06 10 turniej pilki noznejDnia 10 czerwca 2016 roku Ośrodek nr 1 „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo zorganizował już drugi raz Turniej piłki nożnej „FSD Challenge”. W rozgrywkach piłkarskich wystąpiło 5 młodzieżowych drużyn. Wydarzenie odbyło się na obiektach sportowych Gimnazjum Nr 7 w Lublinie.
Rywalizacja toczyła się na wysokim poziomie. Na pierwszym etapie turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy wchodziły do fazy finałowej.

W pierwszej grupie Wędrowcy z Ośrodka nr 1 „Teatr” FSD zmierzyli się ze Świetlicą Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po emocjonującym spotkaniu wychowankowie Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo ulegli drużynie KSM-u.
W drugiej grupie rozgrywkowej zostały rozstawione drużyny ministrantów z parafii św. Michała Archanioła w Lublinie, Świetlicy z Parafii św. Michała Archanioła w Lublinie oraz Salezjańskiej Świetlicy im. św. Dominika Savio. Rywalizacja sportowa była bardzo wyrównana.
Do finału przeszły drużyny ministrantów z parafii św. Michała Archanioła w Lublinie oraz świetlicy im św. Dominika Savio.

W fazie finałowej drużyna Wędrowców FSD odpadła po zaciętych meczach z ministrantami z parafii św. Michała Archanioła oraz Świetlicą im. św. Dominika Savio, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w Turnieju. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Świetlicy im. św. Dominika Savio.
Mecz finałowy został rozegrany między ministrantami a KSM-em. Pierwsza odsłona spotkania nie wyłoniła zwycięzcy. Dopiero w drugiej połowie zaznaczyła się wyraźna dominacja drużyny KSM-u, która pokonała ministrantów i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Podczas turnieju obecni byli zawodnicy oraz kibice miejskiego klubu „Motor” Lublin. Pierwsi z nich opowiadali młodym piłkarzom jak wygląda praca zawodowego sportowca. Drudzy zorganizowali warsztaty dobrego kibicowania.

Już 20 października 2016 r. odbędzie się trzecia odsłona turnieju „FSD Challenge III”. Dla uczestników przewidziano nagrody rzeczowe, puchary, a także drobny poczęstunek w czasie rozgrywek.
Ekipy chcące wziąć udział w III edycji turnieju zapraszamy do kontaktu z koordynatorem zawodów, Radosławem Malinowskim, wysyłając wiadomość na adres: rmalinowski24@gmail.com