2021 02 09 zakonczenie semestru AMMimo trwającej pandemii Akademia Młodzieżowa nie przestaje intensywnie działać. Chociaż większość działań w semestrze zimowym 2020/2021 przeniosło się do Internetu, zrealizowano bardzo dużą część programu Akademii. 29 stycznia w ramach podsumowania semestru, które odbyło się w formie internetowej wręczono najlepszym ośrodkom Akademii licencje – symbol realizacji programu na bardzo wysokim poziomie, a także wyłoniono stypendystów Skarbca Dobrego Wychowania z ośrodków w Lublinie, Bychawie i Końskowoli.

Miniony okres był dla młodzieży z Akademii bardzo dużym wyzwaniem. Podobnie jak w poprzednim semestrze działania musiały ograniczyć się wyłącznie do Internetu. Jednak mimo poważnych utrudnień młodzież odniosła ogromny sukces. W ramach formacji religijnej uczestniczyła w internetowych rekolekcjach, a także w cotygodniowych nabożeństwach Bractwa Różańcowego i katechezach poświęconych różańcowi. W zakresie formacji społecznej intensywnie zgłębiała temat rodziny jako wspólnoty. Swoimi rozważaniami podzieliła się w czasie Sympozjum Akademii Młodzieżowej, którego owocem są Zeszyty Akademii Młodzieżowej –zbiór tekstów poświęconych rodzinie. W ramach rozwoju zainteresowań młodzież analizowała filmy i przedstawienia od strony technicznej. Grupy teatralne przygotowały adaptację Wesela Stanisława Wyspiańskiego, a grupy medialne 3 interaktywne konkursy dla młodzieży z całej Polski.

O tym, że działania podejmowane przez Akademię przyniosły wiele owoców świadczą słowa stypendystki programu Akademii Młodzieżowej, Aleksandry z ośrodka w Lublinie: „Ten semestr w Akademii był czasem intensywnej pracy. Wiele działań, które wykonywaliśmy koncentrowały się wokół tematu rodziny. Ponieważ jestem liderką została mi przydzielona grupa, z którą miałam opracowywać różne treści powiązane z budowaniem wspólnoty rodziny. Myślę, że był to czas dobrze wykorzystany, a angażując się w zajęcia zyskuję dobrą grupę”.


Dziękujemy wszystkim darczyńcom Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo za wszelki wkład materialny i duchowy na rzecz dobrego wychowania dzieci i młodzieży.