2020 11 30 Radosc dzialan miedzypokoleniowychW ramach projektu „Akademia Aktywnego Seniora” tworzymy działania międzypokoleniowe: seniorzy razem z młodymi. Projekt realizowany jest w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Program opiera się na trzech modułach.

W module II uczestnicy dwóch grup Akademii Aktywnego Seniora wraz z wychowankami Ośrodka nr I „Teatr” i Ośrodka nr II „Bliźniak” organizowali comiesięczne działania międzypokoleniowe na rzecz dzieci i młodzieży uczęszczającej do placówek oraz lokalnego środowiska. Poprzez działania integracyjne budowaliśmy więź międzypokoleniową. Przykładami takich działań były m.in. Pikniki Rodzinne i Kawiarenka Papieska. We wrześniu odbyły się Pikniki Rodzinne, gdzie seniorzy z Akademii Aktywnego Seniora zapraszali do Babcinej Kawiarenki. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem, ponieważ można w niej było spróbować domowych wypieków: amoniaczków, tradycyjnych ciastek przez maszynkę czy cebularzy. Październikowym wydarzeniem była Kawiarenka Papieska o św. Janie Pawle II. Przedstawiliśmy ekspozycje zdjęć z życia i pontyfikatu naszego rodaka, śpiewaliśmy pieśni, czytaliśmy fragmenty poezji św. Jana Pawła II. Spotkanie uwieńczyliśmy kremówkami wykonanymi przez seniorów.

Listopadowa Biesiada Patriotyczna ze względu na zaostrzoną sytuację epidemiologiczną miała inny charakter. Spektakle teatralne („Bolszewicy” według W. Sieroszewskiego i „Balladyna” według J. Słowackiego) można obejrzeć online na kanale you tube Ośrodka nr 1 i Ośrodka nr 2. Seniorzy brali udział w tworzeniu scenografii w spektaklach.

 

asosProjekt „Akademia Aktywnego Seniora 2020” dofinansowany jest ze środków Programu
Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020