turniej it 13 05 2016150 specjalistów branży IT, z największych lubelskich firm, zagrało w turnieju charytatywnym na rzecz wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. 14 maja 2016 r odbył się charytatywny turniej piłki nożnej „Lubelskie IT dla Dobrego Wychowania”. Są to Mistrzostwa Lublina Branży IT. Mistrzostwa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ale do rywalizacji mogło dołączyć tylko 12 drużyn złożonych z pracowników największych firm informatycznych z Lubelszczyzny.

Po zaciętej walce i fenomenalnym finale Mistrzostwo IT obroniła reprezentacji firmy eLeader, specjalizującej się w rozwiązaniach mobilnych dla największych firm jak Danone, Sony czy T-mobile. Duch sportowej rywalizacji i przyjacielska atmosfera sprawiły, że było to czas świetniej zabawy i integracji.

Firmy informatyczne biorące udział w Mistrzostwach przekazały wsparcie na cel organizacji wyjazdu wakacyjnego dla wychowanków lubelskiej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Fundacja prowadzi w Lublinie dwa Ośrodki dla dzieci. Jest to miejsce spotkań dla ponad 80 osób w wieku od 8 do 18 lat. „To dla nas bardzo cenne wsparcie, szczególnie ważne jest to, że firmy dobrze prosperujące, które są przyszłością naszego regionu, chcą wspierać edukację i rozwój młodego pokolenia” – mówi Wacław Czakon, Prezes Zarządu Fundacji. 

Turniej wpisał się w projekt „Lubelska Wyżyna IT” realizowany przez Urząd Miasta Lublin. Inicjatywa ma na celu wyeksponowanie potencjału oraz stworzenie przychylnego klimatu dla rozwoju branży IT w Lublinie. Jest to obecnie najprężniej rozwijającą się gałąź gospodarki lokalnej. Koncepcja projektu polega na współpracy władz publicznych, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu. Turniej IT udowodnił, że organizacja społeczna może być w pełni profesjonalnym partnerem do realizacji tego typu celów. „Dla rozwoju branży IT ważne są również nieformalne, przyjacielskie relacje, które można zbudować wspólnie rywalizując i jednocześnie świetnie się bawiąc, dlatego postanowiliśmy wspólnie z Fundacją zorganizować te Mistrzostwa”. – mówi Dariusz Paszkowski z gimnazjum nr 7 w Lublinie. Co warto podkreślić Mistrzostwa swoim patronatem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk, a także Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek. 

Rozgrywkom turnieju finałowego towarzyszyły liczne atrakcje dla kibiców oraz okolicznych mieszkańców.
Strona Mistrzostw: http://mistrzostwait.pl/