2019 04 08 1Od 30 lat prowadzimy dwa ośrodki dla dzieci w najbiedniejszych dzielnicach Lublina, gromadzące blisko 80 podopiecznych. Celem programu wychowawczego jest nauka przedsiębiorczego działania i kształtowanie silnego systemu wartości, stanowiącego fundament w dorosłym życiu. Dzieci uczestniczą w warsztatach, wyjeżdżają na obozy letnie i zimowe, biorą udział w zajęciach sportowych oraz uczestniczą w wydarzeniach budujących rodzinną atmosferę. W ośrodkach realizowany jest program wychowawczy oparty na trzech ideałach: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Nasza działalność początkowo była związana z Towarzystwem Pomocy im. Brata Alberta. Samodzielnie rozpoczęliśmy działania wychowawcze zakładając w 1990 r. Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo i otwierając pierwszy z ośrodków wsparcia dziennego dla dzieci. Naszym patronem został św. Brat Albert Chmielowski. Łączny koszt utrzymania jednego ośrodka to ok. 100 000 zł rocznie. Otrzymujemy dofinansowanie z samorządu oraz innych instytucji w kwocie 60 000 zł. Zebranie pozostałych 40 000 zł pozwoli na dalsze funkcjonowanie ośrodków.

Jedną z form poszukiwania brakujących środków jest sprzedaż kartek świątecznych – cegiełek. 

przyciski menu 2 11 2017

Zebrane w ten sposób środki pokryją:

- rozwój artystyczny najzdolniejszej młodzieży;
- prowadzenie zajęć edukacyjnych i wychowawczych;
- organizację korepetycji i pomoc w nauce;
- wyjazdy i warsztaty edukacyjne.

Tradycyjnie w listopadzie bieżącego roku rozpoczniemy sprzedaż kartek, przygotowanych na Boże Narodzenie 2019. Już dziś zapraszamy do włączenia się w tą akcję i zakupu nowych wzorów kartek-cegiełek.

Fundusz św. Brata Alberta można również wesprzeć na inne sposoby (zobacz)