24 10 16Dnia 20 października 2016 r. w godz. 16.00-21.00 Ośrodek nr 1 „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo zorganizował już trzeci raz Lubelski Świetlicowy Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży – wychowanków świetlic z terenu miasta Lublina.

Głównym celem turniejów piłki nożnej „FSD Challenge” jest integracja środowisk placówek wsparcia dziennego z Lublina wokół działań sportowych oraz zachęcenie młodych mieszkańców naszego miasta do czynnego spędzania wolnego czasu i rozwoju swoich zainteresowań sportowych. W III edycji turnieju, która odbyła się 20 października 2016 roku, wzięło udział 8 zespołów (drużyny ze świetlic Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży AL., Salezjańskiej Świetlicy Środowiskowej im. Św. Dominika Savio oraz Ministrantów z parafii pw. Św. Michała Archanioła w Lublinie.

W 2 grupach rozgrywki odbywały się na zasadach „każdy z każdym”. Pierwsze 2 zespoły z każdej grupy awansowały do fazy finałowej. W końcowej fazie turnieju młodzi sportowcy rozegrali zacięte spotkania, które wyłoniły zwycięzców.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze świetlicy prowadzonej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży AL. Na drugim stopniu podium stanęła drużyna z Ośrodka Nr 1 „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Trzecie miejsce zajęła drużyna Ministrantów z Parafii pw. Św Michała Archanioła. Pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary i nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wręczone zostały również nagrody indywidualne – dla najlepszego bramkarza, strzelca oraz zawodnika turnieju.

Zawody odbyły się na terenie hali sportowej Gimnazjum i XXI Liceum Ogólnokształcącego im, Św. Stanisława Kostki w Lublinie przy ul. Słowikowskiego 6.

Turniej był współfinansowany ze środków Gminy Lublin.