1

Akademia Młodzieżowa to program wychowawczy oparty na ideałach: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (od klasy 6) i licealnych. Przebywając w Akademii młodzież rozwija swoje zainteresowania oraz kształci się w formacji religijnej, społecznej oraz sprawnym działaniu. Program kończy się wraz z ukończeniem szkoły ponadpodstawowej, koronacją „Koroną Polskiego Wychowania”. Wcześniej młodzi ludzie zdobywają do Korony kolejne „muszle” i „perły”, które poświadczają ich stały rozwój.

P1220102DSC 0589DSC 0087

Rozwijanie zainteresowań:
W Akademii Młodzieżowej prowadzone są grupy zainteresowań:
- Grupa teatralna – uczy umiejętności gry aktorskiej, umożliwia udział w festiwalach teatralnych, ćwiczy umiejętność pokonywania tremy i wystąpień publicznych.
- Grupa medialna – pozwala poznać tajniki przygotowywania scenariuszy i reżyserii magazynów telewizyjnych, uczy pracy z kamerą i światłem oraz montażu materiałów wideo.
- Szkolenie liderów – to nauka podstaw organizacji i zarządzania, możliwość sprawdzenia się w roli przewodniczącego grupy oraz udziału w ciekawych działaniach społecznych.

Formacja religijna:
W ramach programu formacji religijnej studenci Akademii Młodzieżowej biorą udział w katechezach oraz praktykach religijnych zdobywając kolejne stopnie: Kerygmat, Pustynia i Apostolat.

Ośrodki Akademii Młodzieżowej:
W Archidiecezji Lubelskiej działa 5 parafialnych ośrodków Akademii Młodzieżowej: w Lublinie, Bychawie, Łęcznej, Końskowoli, Świdniku.

Loga AM bez napisuKontakt:
Biuro Akademii Młodzieżowej
ul. Jezuicka 4/9, Lublin
tel.: 81 745 71 62
e-mail: akademia@fsd.lublin.pl

Dowiedz się więcej o Akademii Młodzieżowej:
www.akademiamlodziezowa.pl