2017 12 05 1Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, Wydział Oświaty i Wychowania Miasta Lublin, Kuratorium Oświaty w Lublinie mają zaszczyt zaprosić Dyrektorów, Nauczycieli, Pedagogów i Psychologów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na konferencję „Wychowanie do przedsiębiorczości”. Konferencja odbędzie się 19 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie (ul. Kunickiego 116).

Konferencja szkoleniowa kierowana jest do pracowników oświaty, którzy poszukują rozwiązań usprawniających funkcjonowanie szkoły w aspekcie kształtowania postaw przedsiębiorczych i budowania z klas zgranych zespołów.

Konferencja jest podsumowaniem i zakończeniem realizacji projektu: „Szkoła Przedsiębiorczości – edukacja ekonomiczna poprzez tworzenie klasowych firm symulacyjnych” realizowanego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności związanych z przedsiębiorczością wśród młodzieży oraz wzrost potencjału szkół w zakresie nauki przedsiębiorczości i kreowania postaw przedsiębiorczych.

Uczestnicy konferencji:
· poznają sposoby kreowania postaw przedsiębiorczych wśród uczniów poprzez odpowiednie dobieranie dla nich zadań;
· dowiedzą się jak budować w szkole systematyczne oddziaływania, rozwiązujące szkolne problemy przez budowanie aktywności wśród uczniów;
· poznają nowoczesne systemy informatyczne służące realizacji tego celu;
· poznają sposoby zwiększania motywacji do nauki oraz rozwijania zainteresowań uczniów wiedzą przedmiotową poprzez wykorzystanie ciekawych i skutecznych metod rozbudzania pasji;
· otrzymają zaświadczenie o udziale w konferencji.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy (kliknij tutaj

Termin zapisów do 15.12.2017 r.

W czasie konferencji odbędzie się warsztat na temat przedsiębiorczości dla uczniów klas VI szkoły podstawowej. Liczba miejsc na warsztacie: 30 osób, liczba miejsc dla uczniów z jednej szkoły: 2 osoby. Chęć uczestniczenia młodzieży w warsztacie prosimy zgłosić poprzez formularz zgłoszeniowy.

Program konferencji:

09.30 – 10.00 Rejestracja uczestników
10.00 – 10.15 Przywitanie uczestników i otwarcie konferencji
10.15 – 10.35 Wystąpienie wprowadzające – Wychowanie do przedsiębiorczości na przykładzie projektu: „Szkoła Przedsiębiorczości” – edukacja ekonomiczna poprzez tworzenie klasowych firm symulacyjnych”
Wacław Czakon – Prezes Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo
10.35 – 11.05 Krótka historia pieniądza
Ilona Skibińska-Fabrowska – Dyrektor Lubelskiego Oddziału Narodowego Banku Polskiego
11.05 – 11.25 Trening przedsiębiorczości w szkole podstawą sukcesu w biznesie
Andrzej Demczuk, Tomasz Marzęda – przedsiębiorcy, przedstawiciele Lubelskiego Towarzystwa Biznesowego
11.25 – 11.45 Psychologiczne determinanty przedsiębiorczości
dr Ireneusz Siudem – Towarzystwo Nowa Kuźnia
11.45 – 12.05 Podsumowanie projektu „Szkoła Przedsiębiorczości” – edukacja ekonomiczna poprzez tworzenie klasowych firm symulacyjnych”
Marta Szaro – koordynator projektu
12.05 – 12.15 Zakończenie konferencji, podsumowanie, odpowiadanie na pytania
Wacław Czakon – Prezes Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo
12.15 Poczęstunek

Pełen program konferencji (zobacz)

nbp inne